Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia Dodaj Obrazki Dowcipy Soft Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Avatar
Bul_od_bytu 2024-05-08, 21:50 1
riddick1773 napisał/a:

no właśnie ty malutko wiesz skoro tak twierdzisz. ...



Musisz mieć sporo kompleksów jeśli wierzysz w to co napisałeś.
Obecny zachód i ogólnie ostatnie stulecie to duże nieporozumienie, które nijak się ma do tego co nazywamy cywilizacją łacińską w faktycznym jej znaczeniu, ale o tym pisałem.
Reszta świata eksperymentowała z dynastiami, klanami, szejkami, ale to ze starożytnego Rzymu wywodzi się to co dziś nazywamy światem zachodnim. Nie mam tu na myśli zachodu takiego jak w UE bo to efekt poj🤬ych ideologii ostatniego wieku - komuna i faszyzm
Idee państwa obywatelskiego, filozofii, nauki, systemu prawnego, które po dziś dzień obowiązują w państwach naszego kręgu kulturowego są dziedzictwem Cesarstwa Rzymskiego.
Wielu ludzi nawet nie ma pojęcia, że używają słów, które swoją etymologię mają w łacinie.

Gladiatorzy czy niewolnicy to nie byli OBYWATELE Rzymu więc prawa obywatelskie ich nie dotyczyły. Poza tym cesarz może i miał władzę absolutną, ale jak ostro przeginał pałę to pojawiał się spisek, sztylet w plecy i jego miejsce zajmował mniej poj🤬y krewniak aby cyrk kręcił się dalej.
Faktem jest, że cywilizacja łacińska wiele elementów zapożyczyła sobie od innych cywilizacji, ale to raczej zaleta, a nie wada jeśli przyczyniło się to do jej rozwoju i dominacji.

Lepiej wróć tam do tych swoich książek bo chyba masz jeszcze sporo rozdziałów do przeczytania
Zgłoś