Główna Poczekalnia Dodaj Obrazki Dowcipy Soft Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Avatar
andrewerty 2013-04-02, 23:40 1
k🤬a pracuje za 1kg wieprzowiny...

podpis użytkownika

>CBR 929RR Fireblade
Zgłoś
Avatar
Konto usunięte 2013-04-02, 23:45 3
Patrząc na zawartość mojego portfela to nawet na chleb mnie nie stać. No nic, pozostaje łaźnia.
Zgłoś
Avatar
KrisznaMan 2013-04-03, 0:13
Lepiej żeby Tusk tego nie widział....
Zgłoś
Avatar
tamsadrzwi 2013-04-03, 0:49
@Miranda wiec gdzie mieli kolonie lamp:)? cena ta sama
Zgłoś
Avatar
Konto usunięte 2013-04-03, 0:52
jestę ż🤬dę napisał/a:

K🤬a raz wygrales wyscig rydawnow i mogles kupic sobie niewolnika teraz cale zycie tyrasz a i tak go sobie nie kupisz:(

Nie, wy ż🤬dęta nie mieliście prawa śmigać rydwanami.
Zgłoś
Avatar
Konto usunięte 2013-04-03, 9:53
no ale poł kilo chleba za 8 zł? To juz przesada. Już wiadomo skąd Tusk czerpie inspiracje do podnoszenia podatków
Zgłoś
Avatar
Konto usunięte 2013-04-03, 12:53
No i do czego doszło? 90% społeczeństwa jest teraz niewolnikami tych 10% z taką różnicą że zamiast łańcuchów gospodarka nas zniewala
Zgłoś
Avatar
Konto usunięte 2013-04-03, 15:53
Nie tylko murzyni byli niewolnikami, a w zasadzie byli w mniejszości, niewolnikami byli ludzie z podbitych przez Rzymian regionów Grecji, Europy, bliskiego wschodu i północnej Afryki. Zastanawia mnie cena gęsi, przecież wypuszcza się to na podwórko i samo rośnie i się rozmnaża, trochę jedzenia się da i tyle, a cena prawie jak za złoty pierścień, nie kapuje tego.
Zgłoś
Avatar
Achajos 2013-04-03, 18:43 1
jakbym wygrał ten j🤬y wyścig rydwanów w Circus Maximus to kupiłbym sobie cztery niewolnice i dymał je co dwa dni. A jednej dodatkowo doszyłbym k🤬sa.
Zgłoś
Avatar
sidian 2013-04-03, 19:03 1
Achajos napisał/a:

jakbym wygrał ten j🤬y wyścig rydwanów w Circus Maximus to kupiłbym sobie cztery niewolnice i dymał je co dwa dni. A jednej dodatkowo doszyłbym k🤬sa.



Nie prościej kupić niewolnika i przyszyć cycki? Doszywane cycki trzeba od czasu do czasu zmieniać, jak się zrobią nadgnite, a doszyty k🤬s jest srodze dysfunkcyjny.

Just saying.

Zgłoś
Avatar
Konto usunięte 2013-04-03, 19:49
@tamsadrzwi
ale ty głupi jesteś. Podałam ci tylko jeden z możliwych czynników tak niskiej ceny chleba, a ty byś chciał wszystko inne też tłumaczyć posiadaniem kolonii :/ Myślenie boli...
Zgłoś
Avatar
tamsadrzwi 2013-04-04, 5:57
Miranda@ nie powiem ze jestes głupia bo jakis tam minumalny poziom inteligencji drzemie w twoim pingpongu. mnie zastanawiała czena lampy. czemu jest taka tania skoro kosztuje tyle co chleb. baba to trzeba wszystko tłumaczyc
Zgłoś
Avatar
Konto usunięte 2013-04-05, 18:16
tamsadrzwi napisał/a:

Miranda@ nie powiem ze jestes głupia bo jakis tam minumalny poziom inteligencji drzemie w twoim pingpongu. mnie zastanawiała czena lampy. czemu jest taka tania skoro kosztuje tyle co chleb. baba to trzeba wszystko tłumaczyc



Ech... osobiście uważam, że mogło to być spowodowane tym, iż używano wtedy lamp oliwnych, a że Rzym jako państwo śródziemnomorskie posiadało świetne warunki do uprawy oliwek, to sobie robili je na własne potrzeby. Konstrukcja najprostszej "lampy" sprowadzała się do glinianej miseczki z płynem i knotem, a więc nie wymagała jakichś wymyślnych technik wytwarzania.

Poza tym weź też poprawkę na to, że to były inne czasy i inne systemy wartości. Na przykład dla Inków większą wartość (cenę) miało kakao niż złoto.

Mam nadzieję, że zaspokoiłam ciekawość.
Zgłoś