Główna Poczekalnia (13) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
👾 Zmiana domeny serwisu - ostatnia aktualizacja: 2025-07-22, 21:51
📌 Ukraina ⚔️ Rosja Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Wczoraj 22:46
King Tiger w skali 1:6
Mizantrop • 2012-09-28, 16:51
Model czołgu King Tiger w skali 1:6

Weight without battery - 78 kg
Length - 1.71 m
Width - 0.62 m
Height - 0.51 m
Two electric motors - 12-24 V , 350 W
Speed - 6-10 km/h



Kilka fotek.








Jak temat się przyjmie to wrzucę jeszcze parę innych modeli.
Zgłoś
Witaj użytkowniku Sadol.pl,

Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!

Dalsze istnienie serwisu jest możliwe jedynie dzięki niewielkim, dobrowolnym wpłatom od użytkowników. Prosimy Cię zatem o rozważenie wsparcia nas poprzez serwis Zrzutka.pl abyś miał gdzie oglądać swoje ulubione filmy ;) Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
samozlo171 2012-09-29, 22:08 1
King Tiger? Chyba "Konigs Tiger"? Tak naprawdę nazwa tego zwierzęcia oznacza "Tygrys Bengalski" w naszym przekładzie. Ten błędny przekład pokutuje w wielu krajach, głównie na zachodzie,ale nie jest to błąd jedynie amerykanów. Pod koniec wojny czołg ten był wysadzany wielokrotnie z wielu powodów- brakowało amunicji, duża masa powodowała osadzanie w grząskim terenie, a brak gumowych okładzin dramatycznie skracał czas eksploatacji układu jezdnego. Nie można też zapomnieć że w czasie gdy "Tygrys II" jak mawiają Brytyjczycy wchodził w fazę produkcji Panzerarmee miała ogromne problemy z paliwem. Większość benzyny była ówcześnie syntetykiem, uzyskiwanym z przetwarzania węgla, była to metoda droga i wymagająca siły roboczej. Masa pojazdów była porzucana i wysadzana z braku paliwa. Kolejną wadą było bardzo szybko zużywające się sprzęgło- co prawda jego żywotność była wyższa niż w Panterze, jednak wymiana była niezwykle czasochłonna. Poważne wady notowano także w instalacji elektrycznej.
Tygrysy w walce.
Budowa wieży była wynikiem doświadczeń na froncie wschodnim, gdzie KW1 (KV1) i KW2 (KV2) uzbrojone w krótkolufowe, poteżne działa zadawały wielkie straty niemieckim czołgom ciężkim. Pochyły pancerz i protofartuchy były przeniesieniem skosów T-34 którego właściwości ewidentnie skopiowano. Jednakże do sedna. Shermany nie korzystały z tych doświadczeń, nie były tak dobrze dostosowane do wymogów pola walki i w praktyce ciężko było im rywalizować z ciężkim sprzętem panzerarmee. Najlepszym dowodem niech będzie to że w Normandii na jednego utraconego tygrysa przypadało 8-9 Shermanów... Nie był to więc czołg słaby, jednakże bardzo niedoskonały, produkowany w małej liczbie i źle stosowany taktycznie. Program czołgów ciężkich był jednym ze złych przedsięwzięć Wermachtu, który pogrążył go w końcowej fazie wojny.

Na końcu mowa oczywiście o Tygrysie Bengalskim;) Pozdrawiam!
Zgłoś

Oznaczenia wiekowe materiałów są zgodne z wytycznymi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

 Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na ukrycie oznaczeń wiekowych materiałów zamieszczonych na stronie
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 5,00 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na 3 miesiące. 6,00 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem