Główna Poczekalnia (1) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
👾 Zmiana domeny serwisu - ostatnia aktualizacja: 2025-07-22, 21:51
📌 Ukraina ⚔️ Rosja Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: 45 minut temu
Wakacje. Kurort nad morzem. W pewnej chwili do baru podchodzi potencjalny klient i zagaduje barmana:
-Ile piwa dziennie sprzedajecie? Tak około?
-Hmm... - drapie się w głowę barman - Trudno powiedzieć ale gdzieś tak około 500 litrów.
-A nie chcielibyście sprzedawać 700 litrów? - pyta się z przelotnym uśmiechem jegomość.
-Jasne, że chcielibyśmy - mówi barman, patrząc z ciekawością na człowieka - Ale jak to zrobić?
Mężczyzna nachyla się ku barmanowi i gestem nakazuje mu by nadstawił ucho, po czym syczy:
-Wystarczy, że będziecie, k🤬a, nalewać pełne kufle...
Zgłoś
Witaj użytkowniku Sadol.pl,

Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!

Dalsze istnienie serwisu jest możliwe jedynie dzięki niewielkim, dobrowolnym wpłatom od użytkowników. Prosimy Cię zatem o rozważenie wsparcia nas poprzez serwis Zrzutka.pl abyś miał gdzie oglądać swoje ulubione filmy ;) Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
S.O.A.D. 2013-02-14, 22:52
@jarema007

Zapraszam na chmielną, do Piano Baru.
Zgłoś
Avatar
konto usunięte 2015-11-16, 11:34 1
Przebitka na piwie... hmmm... a koszty? 1 KEG 30 L np. Tyskiego, to obecnie (listopad 2015) zależnie od układów i rabatów ok. 150-170 zł brutto. Uśrednijmy 160zł. Z kega wylewa się ok. 58 piw 0,5L... koszt 1 piwa 500ml to ok. 2,76 zł brutto! Do tego potrzebny jest Gaz: butla z CO2 o wadze 6 kg to koszt ok. 40-50 zł (i wystarczy realnie na ok. 15 keg 30 L): czyli do kosztów należy dodać ok. 5-6 gr. Tak, prąd też jest istotny. Zakładając ze opróżnimy 1 keg / dobę, potrzeba ok. 2-3 kWh energii elektrycznej, co daje koszt na 1 piwo ok. 4 gr. Dalej mamy koszt naczynia: jednorazówka plastikowa kosztuje ok. 11-15 gr / szt; pokal szklany to koszt ok. 2-3zł (browary już nie dają za darmo szkiełka). Realnie szklany pokal żyje średnio ok. 80-100 nalań piwa (tłuką się, uszkadzają, są wynoszone przez klientów), czyli 'koszt' użycia pokala na jedno piwko to ok. 3 gr, pokale należy myć. 1 cykl zmywarki to ok. 2 kWh energii i np. 20-30 litrów wody. Myjemy jednorazowo np. 40 pokali. Koszt prądu: 3 gr, koszt wody 1 gr. Reasumując: 1 piwo kosztuje: 2,76 + 0,06 + 0,04 + 0,11 = 2,97 zł. Jeśli mamy szkiełka 2,76 + 0,06 + 0,04 + 0,03 + 0,03 + 0,01 = 2,93 zł. Czyli jedno piwko z kega kosztuje 3 zł. Do tego dochodzą koszty osobowe (barman/barmanka: np. 15 zł / h); koncesja (samo piwo: 525 zł / rok); czynsz itp. Tutaj dochodzą kolejne złotówki do każdego piwa... nie grosze a złotówki. Dlatego piwo w lokalu kosztuje 7-9 zł / 0,5L. I obalmy MIT, że samo piwo w kegu jest tańsze od butelkowego odpowiednika z 'spożywczaku'.
Zgłoś

Oznaczenia wiekowe materiałów są zgodne z wytycznymi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

 Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na ukrycie oznaczeń wiekowych materiałów zamieszczonych na stronie
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 5,00 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na 3 miesiące. 6,00 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem