Ramesh Raskar przedstawia femto fotografię.
Obraz nagrany zostaje z prędkością tryliona (1 000 000 000 000 000 000) klatek na sekundę. Jest on tak dokładny, że możemy zobaczyć ruch światła.
W przyszłości podobne kamery będą używane np. do prześwietlania ludzkiego ciała bez użycia promieni X.
Polecam zobaczyć całość, ale dla niecierpliwych akcja od 2:00.
Angielski na poziomie liceum wymagany.
Nie wiem do jakich wy liceów/gimnazjów/podstawówek chodzicie czy chodziliście, ale za to k🤬a wiem, że w Polsce w żadnej szkole nie ma takiego zajebistego poziomu angielskiego, żeby ogarnąć w 100% co mówi gościu w tym filmiku. Wk🤬iać mnie zaczynają teksty "angielski na poziomie gimnazjum wymagany" przy filmikach, w których goście nap🤬lają technicznym słownictwem. Podbudować sobie ego chcecie, czy jaki c🤬j?
jeśli przyjmiemy że klatka filmu ma tylko 50 kb, to gratuluję osiągnięcia takiej prędkości zapisu. pozostaje tylko sfilmowac elvisa.
@up
Chodziłem do liceum do małej wioski, Korczyna (koło Krosna/Podkarpacie) byliśmy jedyną klasą licealną a już wtedy mój angielski był na b.dobrym poziomie. Nie nauczysz się języka tylko w szkole, musisz też trochę dawać coś od siebie mój drogi kolego.
Mój angielski jest na takim poziomie, bo poza nauką, oglądałem masę filmów angielskich z napisami, siedziałem na necie na angielskich stronkach.
Szkoła nigdy nie nauczy Cię posługiwania się językiem w stopniu wystarczającym, by cieszyć się filmami, takimi, jaki dziś opublikowałem.
Pozdrawiam
nieno przepraszam ale Ja ciapatego nie bede sluchac mam swoja godnosc. Dziekuje nara
Ale nudne ;/ Myślałem że jakieś efektowne ujęcia będą :C
Ja tam od razu przewinąłem do 2:00, na ciapatych to tylko glupie p🤬y z pedagogiki lubia patrzec, a potem dostawac wp🤬l po slubie.
lordkowal napisał/a:
Edek Łomiarz napisał/a:
Drogi autorze
Rozumiem że podjarałeś się użytymi w filmie liczbami (bilion, trylion...) ale wyjaśnij mi proszę jaki ma to związek z prześwietlaniem ludzkiego ciała... Jak wg Ciebie przyspieszenie rejestrowania obrazu może zastąpić promieniowanie rentgenowskie...
Proponuje obejzec najpierw film, potem sie wypowiadac.
Jezeli obejzales film i dalej Twoje pytanie wg Ciebie pozostalo bez odpowiedzi... to juz wylacznie Twoj problem
A ja proponuję, żebyś najpierw podciągnął ortografię, mister "obejzec".
Technologia rejestrowania odbić NIGDY nie odwzoruje tkanek organizmu tak, jak promieniowanie X. Dlaczego? Dlatego, że nie ma takiego światła, które weszłoby przez ciało do kości i odbiło się od niej w sposób możliwy do ustalenia, z jakiej głębokości pochodzi odbity foton. To z kolei dlatego, że propagacja światła w ośrodkach o różnej gęstości przebiega ze zmianą prędkości światła - minimalną, ale zauważalną przy tych rzędach czasowych (femto!). Co z kolei prowadzi do wniosku, iż samo zrozumienie tekstu po angielsku nie zwalnia od konieczności zrozumienia przekazu przezeń niesionego... Ciapaty użył takiego porównania (femtofotografia = prześwietlenie promieniami rentgenowskimi) mocno na wyrost; sam widziałeś, jaki był efekt rekonstrukcji obrazu.
Z................y
2012-08-12, 0:31
Bridgwater88 napisał/a:
nieno przepraszam ale Ja ciapatego nie bede sluchac mam swoja godnosc. Dziekuje nara
Pomyśl o tym jak w Niemczech szparagi będziesz rwać a biały aryjski "brat" ci odda urynę na twarz
Adder napisał/a:
Jak byś słuchał gościa wiedział byś, że kula z pistoletu leciała by przez te ~30cm butelki okrągły rok. To nad Twoją sceną marzeń przesiedział byś całe życie.
To se k🤬a słuchaj captain obvious, to była k🤬a przenosnia, ja jebie.
B................K
2012-08-12, 4:00
Ta kamera nie rejestruje 1 000 000 000 000 klatek na sekundę, po prostu za każdym razem robili zdjęcie innej wiązce światła(która znajdowała się trochę dalej) niż poprzednia. Po złożeniu mamy efekt przemieszczającego się światła z 1 000 000 000 000 klatek na sekundę.
d................b
2012-08-12, 11:02
lordkowal napisał/a:
Proponuje obejzec najpierw film, potem sie wypowiadac.
Jezeli obejzales film i dalej Twoje pytanie wg Ciebie pozostalo bez odpowiedzi... to juz wylacznie Twoj problem
Obejrzałem film i dalej nie znajduję odpowiedzi. Tak się składa, że zajmuję się tym zawodowo i nie widzę tu konkretnej odpowiedzi jak można prześwietlić tkanki tym sposobem.
Promieniowanie X pochłania się w tkankach specyficznie dla każdego ich rodzaju. Obraz uzyskujemy przez ukazanie osłabienia wiązki w każdym jej punkcie po przejściu przez zróżnicowany obiekt - np. ciało człowieka. Światło widzialne ma zbyt niską energię żeby "przejść" przez ludzkie ciało. W tomografii komputerowej jest to jeszcze bardziej pogmatwane bo jako obraz ukazujemy osłabienie "wirującej" wiązki w każdym jej punkcie ze zróżnicowaniem wysokości punktów jednego "plastra" ciała ludzkiego. W rezonansie magnetycznym rejestrujemy spiny wybitych jąder wodoru, które są charakterystyczne dla każdej gęstości tkanek czy materiałów.
Chyba, że ta kamera rejestruje nasze fazowanie między równoległymi rzeczywistościami i wtedy coś widać
T................R
2012-08-12, 11:48
klaskają terroryście...
K................l
2012-08-12, 12:07
Poprawka, angielski na poziomie gimnazjalnym. Jak ktoś słabo umie to i tak bardzo dobrze się kolesia słucha bo mówi po woli.
a................e
2012-08-12, 15:27
Doj🤬eś z tym ruchem światła... angielski rzeczywiście na poziomie liceum - nie czepiałbym się tego. Ale k🤬a, nie da się zobaczyć ruchu światła nawet jak będziesz robił gazylion klatek na sekundę. Musiałbyś operować fotografią szybszą niż światło, a tak się składa że światło właśnie jest motorem fotografii. Pomijając już fakt że nic nie jest w stanie lecieć szybciej niż fotony świetlne. Na filmie z butelką widać ruch pocisku, ale światło dociera szybciej. Nie widać k🤬a jego ruchu! Nie da się!
Przezajebista kamera rejestrująca c🤬jzyliard (1'000'000'000'000) klatek na sekunde.
Od 2:45 pokaz możliwości. Wykład nt maszynki po angielsku.
Nie jestem w stanie określić czy to prawdziwe.
podpis użytkownika
Sir Wolfgang Antonio Stanisław von Czimchik wypowiedział się.