Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia Dodaj Obrazki Dowcipy Soft Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Podpalenie XIX wiecznego młyna
f................m • 2015-04-05, 22:41
W nocy z soboty na niedzielę w Tarnowie spłonął zabytkowy młyn z XIX wieku. Nie cichną komentarze mieszkańców na temat umyślnego podpalenia. Działka, na której młyn znajduje położenie w ścisłym centrum miasta. Nieruchomość została zakupiona w 2009 rroku przez prywatnego biznesmena za kwotę 1.400.000 złotych, który planował otwarcie w jego budynku restauracji i hotelu, na co zgody nie wyraził konserwator zabytków. Dwa tygodnie temu - po dużo mniejszym pożarze tego obiektu - strażacy poprosili prywatnego właściciela o większe zabezpieczenia opustoszałego budynku, ale ten nie odpowiedział – podaje Radio Kraków.

Historia Młyna

Nazwa Młyna pochodzi natomiast od nazwiska znanych w mieście przed wojną przedsiębiorców - Szancerów. Henryk Szancer (1825 – 1885), urodził się w Żywcu. W 1846 roku otworzył w Tarnowie młyn parowy a w 1859 roku wraz ze swoim wspólnikiem uruchomił pierwszy w Galicji parowy młyn grysikowy, który w bardzo szybkim tempie zwiększył swą wydajność wpływając znacząco na modernizację przemysłu młynarskiego w Galicji. W spółce, Szancer i Freund wybudowali podobne młyny w Przemyślu, Stanisławowie i Bochni. W 1865 roku uruchomili wspólnym wysiłkiem drugi młyn parowy w Tarnowie.

Zgłoś
Avatar
bujak81 2015-04-06, 21:06
sachcio napisał/a:

a tam gowno. gdyby urzednik nie stwarzal to mlyn dalej by stal, ladniejszy i jeszcze przynosil zysk, a tak... pozar!


dokładnie. jak browar w poznaniu
Zgłoś