Strona wykorzystuje mechanizm ciasteczek - małych plików zapisywanych w przeglądarce internetowej - w celu identyfikacji użytkownika. Więcej o ciasteczkach dowiesz się tutaj.
Obsługa sesji użytkownika / odtwarzanie filmów:


Zabezpiecznie Google ReCaptcha przed botami:


Zanonimizowane statystyki odwiedzin strony Google Analytics:
Brak zgody
Dostarczanie i prezentowanie treści reklamowych:
Reklamy w witrynie dostarczane są przez podmiot zewnętrzny.
Kliknij ikonkę znajdującą się w lewm dolnym rogu na końcu tej strony aby otworzyć widget ustawień reklam.
Jeżeli w tym miejscu nie wyświetił się widget ustawień ciasteczek i prywatności wyłącz wszystkie skrypty blokujące elementy na stronie, na przykład AdBlocka lub kliknij ikonkę lwa w przeglądarce Brave i wyłącz tarcze
Główna Poczekalnia Dodaj Obrazki Dowcipy Soft Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
Rząd chce zmian w imionach dla dzieci!
H................n • 2013-03-15, 16:52
Artykuł skopiowany ze źródła poniżej, widać chcą z Polski zrobić coś na modłę multikulturalnej papki jak na Zachodzie.

Cytat:

ząd chce wprowadzić nową ustawę, zgodnie z którą dzieci będą mogły oficjalnie dostawać imiona zdrobniałe i “bezpłciowe”, czyli daleko odbiegające od utartej w Polsce tradycji.

Na chwilę obecną przepisy obowiązujące w Polsce zakazują rodzicom nadawania dziecku imion zdrobniałych oraz takich, które nie pozwalają na łatwe odróżnienie płci. Prawo zabrania więc nadawania imion typu Ryś, Krzyś czy Zosia, będących zdrobnieniami oraz takich jak Angel czy Szasza, na podstawie których trudno rozpoznać płeć dziecka.

Według Małgorzaty Piotrak, będącej dyrektorem Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, zmiany tego typu są potrzebne ze względu na coraz większą liczbę małżeństw z cudzoziemcami i pojawieniem się niespolszczonych imion, które nie pozwalają rozpoznać płci dziecka. Zmiany mają też związek z opinią, że decyzja wyboru imienia powinna bardziej zależeć od rodziców.

Opinie na temat planowanych zmian są mocno podzielone. Wiceprezes Fundacji Helsińskiej, dr Adam Bodnar, opowiada się zdecydowanie za zmianami. “Jestem za daleko idącą swobodą rodziców w nadawaniu imion, gdyż nie ma żadnych racji, by państwo ingerowało w tę sferę. Ku temu stanowisku przychyla się też Trybunał w Strasburgu” – powiedział.

Przeciwnego zdania jest kierownik USC w Zielonej Górze i prezes Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP, Tomasz Brzózka. Twierdzi on, że “decyzja o wyborze imienia jest podejmowana często pod wpływem emocji, chęci chwilowego zabłyśnięcia, dodania dziecku wątpliwej oryginalności. Jednak w przyszłości może być dla dziecka krzywdząca” – zauważa.

Jeszcze dobitniej swój sprzeciw uzasadnia adwokat Krzysztof Uczkiewicz, twierdząc, że ministerstwo ulega presji środowisk genderowych, które podważają tradycyjne rozumienie płci. Taką zmianę Uczkiewicz ocenia wręcz jako obrzydliwą, gdyż “w imię wyimaginowanych idei naruszane jest tradycyjne rozumienie imienia”.

Nowe przepisy mogą wejść w życie już w przyszłym roku.

na podstawie Rzeczpospolita



Źródło: Autonom.pl
Zgłoś
Avatar
h................g 2013-03-18, 16:03 1
Dla mnie sytuacja jest nieco prostsza:
C🤬j z dyrektorem Departamentu Spraw Obywatelskich MSW, c🤬j z Wiceprezesem Fundacji Helsińskiej, a już na pewno c🤬j z kierownikiem USC w Zielonej Górze i prezesem Stowarzyszenia Urzędników Stanu Cywilnego RP i c🤬j ze wszystkimi co wtykają nos w nie swoją dupę.

To moja brocha jak dam na imię swojemu dziecku i jaką przekażę mu religię, lub czy w ogóle mu ją przekażę, to moja brocha czy będę go ubierał na czarno czy biało, czy będę strzygł na krótko czy w ogóle będę pierdział w stronę fryzjera.

Jak moje dziecko dorośnie, samo sobie wybierze imię, religie, przekonania polityczne i ubiór.
Proste.
Zgłoś
Avatar
I................o 2013-03-18, 17:12
To dlatego, że śmialiście się z Bronisława MARII Komorowskiego. Teraz bierze odwet.
Zgłoś
Avatar
S................s 2013-03-18, 18:41
Jestem za wolnością. Nikt nie powinien mi mówić jakie imię dla dziecka jest dobre, a jakie złe. Moje dziecko moja decyzja. Państwo nie wychowa mi dziecka i nie wiem co mu do tego jak będzie miało na imię. Czasy się zmieniają, wszystko idzie do przodu. Myślę, że Sasza też może być dobrym człowiekiem.
Zgłoś
Avatar
Black Snake 2013-03-18, 21:55
WTF? Kilkanaście lat temu w podstawówce miałem kumpla o imieniu 'Nikita' - Polak. Ogólne ciężko rozróżnić po samym imieniu co to za płeć, a wtedy jeszcze leciał serial 'Nikita', gdzie główna bohaterka która walczyła w imię dobra także miała tak na imię. A niby zakaz dawania takich imion...

podpis użytkownika

"Nie dyskutuj z idiotą,bo najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu,a potem pokona doświadczeniem""Zwierzęta w ogrodzie patrzyły to na świnię,to na człowieka,potem znów na świnię i na człowieka,ale nikt już nie mógł się połapać,kto jest kim
Zgłoś
Avatar
meier 2013-03-19, 0:36
nie podoba sie to wyp🤬alac

podpis użytkownika

asdasdasd
Zgłoś
Avatar
v................i 2013-03-20, 22:43
Całkiem niezły pomysł z tymi imionami .Mnie tam się to podoba , ponieważ to jest mój wybór i moja wola czy nazwę swoje dziecko Jan,Jaś, Blender,Sokowirówka czy inny c🤬j. Z niektórymi imionami może być mały problem gdyż można je dać i chłopcu i dziewczynce np. owa/y "Sasha".Można te imię przetłumaczyć jako Aleksander ale równie dobrze Aleksandra, i nie widzę tu nic złego. A to , że czasami rodzice nie myślą i dają dzieciom "dziwne" imiona to tylko ich problem. Osobiście znam rodzinę w którym matka ma 2 dzieci i każde ma zagraniczne imię (Brian i Tori) i zabronił jej ktoś tego? Nie. Fakt,że dzieciaki w przyszłości będą miały trochę przerąbane z takimi imionami no ale... . A tak czy siak jak się rodzie uprą to wymyślone imię swojemu dziecku nadadzą .Kto komu broni? , najwyżej jak pociecha osiągnie 18 lat to sobie imię zmieni w urzędzie na takie jakie będzie chciało i tyle.
Zgłoś