Główna Poczekalnia (4) Soft Dodaj Obrazki Dowcipy Popularne Losowe Szukaj Ranking
Zarejestruj się Zaloguj się
👾 Zmiana domeny serwisu - ostatnia aktualizacja: 2025-07-22, 21:51
📌 Ukraina ⚔️ Rosja Tylko dla osób pełnoletnich - ostatnia aktualizacja: Dzisiaj 1:07
Witaj użytkowniku Sadol.pl,

Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!

Dalsze istnienie serwisu jest możliwe jedynie dzięki niewielkim, dobrowolnym wpłatom od użytkowników. Prosimy Cię zatem o rozważenie wsparcia nas poprzez serwis Zrzutka.pl abyś miał gdzie oglądać swoje ulubione filmy ;) Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (więcej informacji).

Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
 już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
Avatar
BiałyJeleń 2012-12-23, 16:16 51
Silnik stirlinga, wykorzystuje różnice cieplną pomiędzy dwoma stronami membrany. Tyle że nie ma poważnych zastosowań dla niego, za słaby
Zgłoś
Avatar
konto usunięte 2012-12-23, 16:17 1
z tego co widac ogień cos podgrzewa w dolnej puszcze (woda?) a coś co wydostaje sie w podgrzanej puszki prawdopodobnie para wodna podnosi kapsel czy tam inny korek podczepiony do czegos w stylu walu korbowego, po podniesieniu sie ciśnienie spada i kapsel wlasnym ciezarem opada, po ulamku sekundy Cisnienie znow rośnie i cykl sie powtarza, plyta CD robi za koło zamachowe.
Zgłoś
Avatar
konto usunięte 2012-12-23, 16:42 50
Ten komentarz został automatycznie oznaczony jako potencjalnie niewłaściwy dla osób niepełnoletnich. Zaloguj się aby go wyświetlić.
Zgłoś
Avatar
Moby_Dick 2012-12-23, 16:46 2
Perpetum mobile albo pod stołem lub w drugiej puszcze siedzi miniaturowy silnik v12
Zgłoś
Avatar
konto usunięte 2012-12-23, 17:28 7
Piankos napisał/a:

Silnik stirlinga, wykorzystuje różnice cieplną pomiędzy dwoma stronami membrany. Tyle że nie ma poważnych zastosowań dla niego, za słaby


Ciocia wikipedia mówi coś innego: Próby zastosowania w pojazdach mechanicznych (autobusach) nie wyszły poza stadium eksperymentów. Był stosowany do napędu torped oraz w przenośnych agregatach prądotwórczych.
Silnik Stirlinga jest wykorzystywany np. do napędzania szwedzkich okrętów podwodnych typu Gotland jako ciche źródło napędu do "pełzania" w zanurzeniu. Rozważa się także stosowanie tego silnika do wytwarzania energii elektrycznej przy wykorzystaniu geotermalnych źródeł ciepła oraz energii słonecznej. W tym ostatnim zastosowaniu jest zdecydowanie sprawniejszy i tańszy od ogniw fotowoltaicznych.
Ostatnio najmodniejszym zastosowaniem silnika Stirlinga są układy CHP (kogeneracji produkcji ciepła i energii elektrycznej) małej mocy (do 34 kW). Generacja skojarzona czyli kogeneracja polega na wytwarzaniu energii elektrycznej i wykorzystaniu ciepła odpadowego, co w sumie daje bardzo wysoką sprawność. Kogeneracja z silnikiem Stirlinga jest nowoczesną, ale drogą inwestycją, gdzie łączna sprawność nie będzie konkurencyjna do np. od dawna stosowanych elektrociepłowni turbinowych czy układów kogeneracyjnych z klasycznym silnikiem spalinowym. Najciekawsza przyszłość rysuje się przed silnikiem Stirlinga w napędzie hybrydowym. Konkretnie w zastąpieniu silnika spalinowego generatorem elektrycznym, hermetycznie zblokowanym z silnikiem Stirlinga. Powyższy układ pozwala uniknąć problemów konstrukcyjnych występujących w silniku produkującym moc mechaniczną, wykazując przy tym zdecydowanie większą sprawność w stosunku do hybrydy typu silnik spalinowy-generator oraz niską toksyczność spalin bez konieczności stosowania katalizatora.
Firma Lockheed Martin dokonywała poprawek w testowym egzemplarzu radioizotopowego (źródłem ciepła jest 2,25 kg izotopu promieniotwórczego) generatora Stirlinga, który miał być gotowy wiosną 2008 roku. Znajdujące się w nim dwa silniki Stirlinga napędzają liniowy alternator o mocy około 100 watów. Układ ma posłużyć do zasilania sond kosmicznych dalekiego zasięgu. NASA zamierza wykorzystać tę technologię już w latach 2012 - 2013.
Zgłoś
Avatar
gshock 2012-12-23, 20:15 3
Jaki dźwięk fap..fap..fap..
Zgłoś
Avatar
~Faper Noster 2012-12-24, 2:02 16
Osobiście nie podoba mi się konstrukcja silnika Stirlinga typu beta (siłę wytwarza tylko mały tłok). Wolę konstrukcje typu alfa- bardziej skomplikowaną, gdzie siłę wytwarzają oba tłoki.
Poniżej pomysłowe rozwiązanie- 2 silniki typu alfa ze wspólnym zimnym tłokiem i zaworami do regulacji obrotów:
Zgłoś
Avatar
Nejm 2012-12-24, 10:13 4
Sciszylem zeby matula nie pomyslala, ze fapie
Zgłoś
Avatar
konto usunięte 2012-12-24, 12:29
Jest to silnik stirlinga, mój drogi. Jakbyś skończył gimnazjum to na pewno byś wiedział co to.
Zgłoś
Avatar
sewebo2233 2012-12-24, 12:43
to jest silnik stirlinga poprostu żadne cudo ja zrobiłem lepsze cudo ze starego agregatu chlodniczego ;p
Zgłoś
Avatar
itemeczek 2012-12-24, 12:47
To jeszcze ja dodam dla pewności, że jest to silnik stirlinga. Żeby mieć pewność.
Zgłoś
Avatar
konto usunięte 2012-12-24, 12:51 3
Silnik asynchroniczny puszkowy
Zgłoś
Avatar
konto usunięte 2012-12-24, 13:01
Silnik Stirlinga, robiem na fiyzce.
Zgłoś
Avatar
gumol 2012-12-24, 13:26
Ten komentarz został automatycznie oznaczony jako potencjalnie niewłaściwy dla osób niepełnoletnich. Zaloguj się aby go wyświetlić.
Zgłoś

Oznaczenia wiekowe materiałów są zgodne z wytycznymi Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

 Oświadczam iż jestem osobą pełnoletnią i wyrażam zgodę na ukrycie oznaczeń wiekowych materiałów zamieszczonych na stronie
Funkcja pobierania filmów jest dostępna w opcji Premium
Usługa Premium wspiera nasz serwis oraz daje dodatkowe benefity m.in.:
- całkowite wyłączenie reklam
- możliwość pobierania filmów z poziomu odtwarzacza
- możliwość pokolorowania nazwy użytkownika
... i wiele innnych!
Zostań użytkownikiem Premium już od 5,00 PLN miesięcznie* * przy zakupie konta Premium na 3 miesiące. 6,00 PLN przy zakupie na jeden miesiąc.
* wymaga posiadania zarejestrowanego konta w serwisie
 Nie dziękuję, może innym razem