Dla osób mniej ogarniętych, chodzi o to, że rzekoma sprawność tego rozwiązania wynosi 124%. Polega to na specyficznym przewinięciu silników.
Dane
Wejście:
napięcie: 34.5 V
natężenie: 23.8 A
moc: 821 W
Obciążenie, 2 lampy 500W.
Wyjście:
napięcie: 119 V
natężenie: 8.53 A
moc: 1015 W
Idąc tropem myślenia twórcy, podpinając do układu zasilacz impulsowy można by otrzymać... Perpetuum mobile
Który specdistic znajdzie błąd?
Witaj użytkowniku Sadol.pl,
Lubisz oglądać nasze filmy z dobrą prędkością i bez męczących reklam? Wspomóż nas aby tak zostało!
Dalsze istnienie serwisu jest możliwe jedynie dzięki niewielkim, dobrowolnym wpłatom od użytkowników.
Prosimy Cię zatem o rozważenie wsparcia nas poprzez serwis Zrzutka.pl abyś miał gdzie oglądać swoje ulubione filmy ;) Zarejestrowani użytkownicy strony mogą również wsprzeć nas kupując usługę Premium (
więcej informacji).
Wesprzyj serwis poprzez Zrzutkę
już wpłaciłem / nie jestem zainteresowany
konto usunięte
2013-04-03, 19:15
No dobra, ale gdzie jest haczyk ?
konto usunięte
2013-04-03, 19:35
konto usunięte
2013-04-03, 19:56
Dałem piwo, film wejdzie na główną, więcej ludzi go zobaczy i na pewno się jakiś spec znajdzie co mi to wytłumaczy
A gdzie na tym filmiku ten jego generatorek chodzi w nieskończoność jakiś schemat ??? dokumentacja ?? obliczenia??? bo 4 minuty chodzenia silnika w marnym kadrze to sobie możecie nawet wrzucić jak udokumentujecie prace swojej drukarki
Błąd polega na zastosowaniu
niewłaściwego wzoru na moc dla prądu przemiennego.
Miernik w 2:10 pokazuje moc pozorną. Mogę się mylić, nie jestem elektrykiem.
konto usunięte
2013-04-03, 23:05
Tylko jak coś może osiągnąć sprawność powyżej 100%. Cały prąd dostarczony musiałby być przekształcony w pracę bez strat cieplnych i jeszcze charakteryzować się nadwyżką. Wiem że w PRL można było uzyskać 200 i więcej % normy ale tu mi to po prostu nie pasuje i tyle.
najwydajniejsze silniki mają sprawność między 90-99%
Po 1 jeżeli wkładamy jakąś energię w coś to w tym przypadku poprzez siły tarcia, oporu i tp część energii elektrycznej służącej do napędzenia czegoś przechodzi w ciepło. Także nie ma opcji żeby gdzieś dostarczając 100KJ energii otrzymać nagle 110KJ.
Nawet jak by pominąć opory i w warunkach ultra laboratoryjnych to zrobić jest to niemożliwe. Energia się nie tworzy i nie ginie. Można ją co najwyżej wydobyć.
No faktycznie, nawet jak będziemy napędzać z akumulatora coś co będzie go wtórnie ładowało to część energii idzie w powietrze w postaci ciepła. Perpetuum mobile- nie jest możliwe (póki co ?)
konto usunięte
2013-04-04, 10:43
Energii nie da się wytworzyć. Nie ma stuprocentowo sprawnych układów. Perpetuum mobile nie ma prawa istnieć w znanych nam warunkach fizycznych. Koniec, kropka. Na filmie gość używa nieodpowiednich urządzeń pomiarowych, więc albo debil, albo dobrze przygotowany troll.
Poczytajcie sobie o maszynie n (n machines). Kiedyś się tym trochę interesowałem. Teoretycznie jest możliwe zbudowanie maszyny mającą sprawność powyżej 100%, polega to na odpowiednim wykorzystaniu magnesów trwałych w maszynie. W praktyce jest to jednak bardzo trudne, poza tym maszyny takie są bardzo niewielkiej mocy. Jakiś japoniec albo chinol konstruował chyba wiatraki niewielkiej mocy na tej zasadzie
Może sie drugi Tesla objai na sadolu....